İstanbul Gezi Rehberi | Patoloji 2

0
1457
 İstanbul’un 2. gününde anatomi kısmında anlattığım üzere Beyoğlu, Taksim, Eminönü ve Ayasofya civarlarını gezmiştik. Şimdi ise neleri yapmamak gerekiyor bunlardan bahsedeyim:
 1) İstiklal Caddesi’nde gördüğünüz ilk ıslak hamurgerciden hamburgerinizi yiyin. Yoksa bir daha ıslak hamburgerci bulamayabilirsiniz. Islak hamburger aşırı özel bir yiyecek değil ama İstanbul’da yemesi makbuldür dedik ama bir türlü İstiklal Caddesi’nde bulamadık. Caddenin Taksim Meydanı taraflarında bir tane vardı. Neyse ilerde daha güzeli vardır dedik ama yokmuş:) Ya da biz göremedik.

 2) İlk günümüzde dışarıya bir sırt çantasıyla çıkmamıştık. İkinci gün bunu yaptık. Sadece birimiz sırt çantası aldı ve yorulunca diğerine verdi. İçine istediğimizi koyduk; şemsiyeyi, gözlük kabını, küçük pet şişesini. Elde taşımaktan on kat daha iyi bir çözüm oldu bizim için. Anladık ki geziye çıkıyorsak yanımıza küçük bir sırt çantası almak harika bir çözüm.
 3) Eğer o gün için uzun bir rota çizdiyseniz otobüse, tramvaya binmekten çekinmeyin. Sonra yoruluyorsunuz. Mesela biz yorulduğumuz için o gün planlarımızda olan Süleymaniye Cami’sine gidemedik. Yine Topkapı Sarayı’nı iyi bir şekilde gezemedik. Gülhane Parkı ise sadece hayal olarak kaldı.
 4) İstanbul’da her gördüğünüz midyeciye dadanmayın. Bazen tadları cidden kötü olabiliyor. Bununla birlikte ortalıkta midyeci pek görünmüyorsa ve de canınız midye çekiyorsa o midyeyi yiyin. İleride vardır kesin diyorsunuz ama şimdiden uyarayım, yok.
 İstanbul Patolojisi 3 yazısıyla görüşmek üzere …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin