İstanbul Gezi Rehberi | Patoloji 3

0
1220
 İstanbul’daki 3. ve 4. gün yaptığımız şeylerde neyi daha iyi yapabilirdik adına, şimdi sıra da patolojisini konuşmada.
1) Kahvaltı için Haliç tarafları pek mantıklı bir seçim değil. Zira deniz kenarında bir tane bile kafe, restoran, tesis yok. Sadece belediyenin yaptığı sosyal tesis var. O da oldukça güzel olmasına rağmen malesef biraz kalabılık. Bu sebeble gitmeden önce telefonla arayıp rezervasyon yaptırın.
 2) Pierre Loti’ye çıkacaksanız güneşli bir gün seçin. Yoksa manzaranın tadını çıkaramazsınız maalesef.
 3) Eminönü’nden Eyüp’e geçerken feribota binebilirsiniz. Yaklaşık yarım saat süren bu feribot seferi oldukça zevkli. Aradaki yolu otobüsle katetmekten daha mantıklı.
 4) Fener Rum Lisesi çevresine gitmeden önce internetten açık olduğu zamanlara bakın. Ya da nasıl girebileceğinizi araştırın zira içerisindeki vitraylar görülmeye değermiş.
 5) Balat’taki kafelerden birine kesinlikle girin derim. Gerçekten şirinler. Biz girmediğimiz için ben biraz pişmanım açıkcası.
 6) Kanlıca’ya giderken mümkünse otobüs tercih edin. Bu yolda çalışan dolmuşlar tek kelimeyle uçuyorlar 🙂 Dolmuşu olmayan bir şehirden gelince(Kayseri’de 10 yıl önce dolmuşlar trafikten kaldırıldı.)yokuş aşağı, yarın yokmuş gibi giden bir dolmuş ,gözlerinizin fal taşı gibi açılmasına sebep oluyor.
 7) Kanlıca yoğurdunu elbette gitmişken yiyin. Ama şimdiden uyarmalıyım, normal bir yoğurt. Farklı bir şey değil. Küçük bir kase yoğurda 12tl verince muhteşem bir tat vermesini beklemeyin 🙂
 İstanbul yazılarımız bu kadar şimdilik. Dünyanın başkenti İstanbul’a dair yeni yazılarla görüşünceye dek.. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin