Davranışlarıyla Turistleri Çok Üzen Ülkeler

0
2301

Hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa demiş atalarımız. Her ne kadar gittiğimiz ülkelerin tarihi, doğal, mimari güzellikleri bizi etkilese de içten içe bir şeye de çok önem veririz: güler yüz. Eğer tanımadığımız bir yerdeki insanlar bize gülerse, samimi davranırsa bu bizdeki yabancılık hissiyatını biraz da olsa atmamızı sağlar. Aynı zamanda ülkemize geri döndüğümüzde ziyaretimiz anılarımızda daha sevimli hale gelir.

Peki neden turistlere soğuk davranırlar? Öğrenmek için yazımıza göz atmalısınız.1) Fransa

Dünyada en çok ziyaret edilen ülke unvanını elinde bulunduran Fransa aynı zamanda en kaba ülke olmayı başardı. Gelen turist arttıkça gelen insan profilinde düşüş olması bunu etkilemiş olabilir.İnsanlar gelen turistlerden bıkmış olabilir ya da düşük bir ihtimalle Fransızlar gerçekten kaba. Sebebi ne olursa olsun Avrupa’nın gözdesi Fransa turistlere en kötü davranan ülke.

Fransa
2) Rusya

İnsanlar iklimlere göre ayrılırlarsa sıcak iklimde yaşayanlar cana yakın, soğuk iklimde yaşayanlar da biraz mesafeli olurlar(Kanada hariç). Bu gerçeği insanların yüz ifadesinden bile kolaylıkla anlayabiliriz. Mesela Rusya’nın lideri Vladmir Putin’i yıllardır tanırız ama bir kere bile güldüğünü göremedik. Her ne kadar Ruslar kendi aksanlarının kabalığından dolayı böyle olduğunu iddia etse de turistlere en kaba davranan 2. ülke.

Rusya

3) İngiltere

Beyefendilikleriyle bilinen İngilizler turistlere gelince bu konuda gayet cimriler. Köklü bir krallık olmaları, maddi açıdan birçoklarından daha iyi durumda olmaları burunlarını kaldırmış olabilir. Kendilerinin hala üzerinde güneş batmayan krallık olduklarını düşünüyor olmaları da muhtemel. Buradan kendilerine eski günlerin geride kaldığını hatırlatmak isteriz.

İngiltere
4) Almanya

Almanlar’ın dillerinin kaba olduğu hakkında onlarla çokça dalga geçildiğine şahit oluyoruz. Kaba dilleri turistleri etkiler mi bilemiyoruz. Ama Avrupa’ya hakim olmak isteyen ve 2. Dünya Savaşı’nda bunu deneyen Almanlar’da zaten kendilerini üstün ırk olarak görme duygusu var. Bu durum da doğal olarak yabancılara karşı bir küçümseme psikolojisine itmiş olabilir onları.

Almanya

5) Amerika

Dünyanın süper gücü olan Amerika her milletten insanı bünyesinde bulunduruyor. Dünya siyasetine yön veren en önemli aktörlerden olan ABD’nin halkı bu durumdan etkilenmiş olabilir. Türkiye’den daha güçlü bir ülke olmadığını düşünün. Çok havalı değil mi?

Amerika
6) İspanya

Son zamanlarda ülke içinde yaşanan siyasi çalkantılarla dünya gündemine oturan İspanya halkı aslında sıcakkanlı olarak biliniyor. Aynı zamanda en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan İspanya, gelen turist profili düşüklüğü yüzünden artık eskisi gibi davranmıyor
olabilir. Sebebini bilmesek de İspanya 35 ülke arasından aldığı 8’incilik ile bizleri bu konuda üzüyor.

İspanya

7) İtalya

Centilmen ve kibar sandığımız İtalyanlar turizmden o kadar bıkmışlar ki otelcilik konusunda da bunu aşırı belli ediyorlar. Otellerindeki hizmetlerin aşırı özensiz ve yetersiz olduğu belirtilen İtalyanlar, aynı zamanda çabuk sinirlenebiliyorlar. Tüm bu sebepler İtalyanları 35 ülke arasından 9. sıraya yerleştiriyor.

İtalya
8) Türkiye

Araştırmada yer alan 35 ülkeden 11. sıraya yerleşen Türkiye de çok fazla turist ağırlıyor. Turistlerin kalitesinin düşük olduğu bir gerçek olsa da zaten bizler kendi kendimize bile tahammül edemiyoruz. İtalyanlar gibi çabuk sinirleniyoruz. Ancak iyi niyetimiz ve misafirperverliğimiz bizleri biraz da olsa kurtarıyor diye düşünüyoruz.

Türkiye

9) Mısır

Mısır’ı ziyaret eden turistlerin Mısır halkı ve polisinin dolandırıcı olduğundan dert yandığını duymuştuk. Bu da demek oluyor ki o turistler çok şanssız. Çünkü Mısır kabalık sıralamasında 18. sırada. Bu da Mısır halkının turistlere gayet hoşgörülü davrandığını gösteriyor.

Mısır
10) Brezilya

En güvenli ülkeler yazımızda bahsettiğimiz, en çok cinayet işlenen ülke olan Brezilya tezat bir şekilde araştırma yapılan ülkeler arasında en kibarı olmayı başardı. Katil ve hırsızlar dışında aslında ülke halkının gayet iyi insanlar olduğu buradan anlaşılıyor.

Brezilya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin