Ocak’ta Gezmek İçin Avrupa’daki En iyi 3 Şehir

0
1435

Günümüzde dünyada tam 194 ülke bulunmakta. Her ülkenin kendine has, orayı tanımlayan, adını duyduğumuzda aklımızda o ülkeyi hatırlatan kültürleri var. Bu kültürlerin oluşmasında din, coğrafik koşullar, insanların fiziksel ve ruhsal yapısı önemli roller alır. Ve bu oluşan kültürler insanların yaşamını önemli ölçüde farklı hale getirmiş olur.

Mesela Müslüman ülkelerde domuz çok tüketilmezken dünyanın kalan kesiminde bolca tüketiliyor. Kış aylarında kuzey bölgelerde festivaller düzenlenirken Afrika Kıtası’nda kar görmemiş milyonlarca insan var. Hal böyle olunca her mevsimin ülkesi de farklı oluyor.
Biz de size daha önce yazdığımız Aralık’ta Gezmek İçin Avrupa’daki En İyi 3 Şehir yazımızın devamı olan ocak ayı yazısıyla sizi baş başa bırakıyoruz.

3) Venedik Karnavalı | İTALYA

27 ocak ile 13 şubat arasında yapılan Venedik Karnavalı’nın tarihi 13. yüzyıla dayanıyor. Veba salgınının kasıp kavurduğu Venedik’te sandallar siyaha boyanmış, hastalığını gizlemek isteyen insanlar maske ile dolaşmışlar. O tarihten sonra bu bir gelenek halini almış ve insanlar maskeler ve renkli kıyafetler ile Venedik sokaklarında dolaşıyorlar.

2) Amsterdam Light Festival | HOLLANDA

Karanlık kış aylarını eğlenceli hale getirmek isteyen Hollandalılar ışığı sanat haline getiren kişileri ülkelerine davet edip Pitoresk Nehri boyunca eserlerini sergileme şansı sunuyor. 30 aralıkta başlayan festival 21 ocakta sonlanıyor. Şu sıralar muazzam eserlerin olduğu Pitoresk Nehri’nden bir kere geçmeniz asla unutamayacağınız bir anı elde etmenizi sağlayabilir.

www.imamsterdam.com
1) Dolomit Balon Festivali | İTALYA

Belluno Şehri’nden havalanan balonlarla Dolomit Dağı’nın turlandığı festivalde havalanan onlarca balon güzel manzara oluşturuyor. 7 ocakta başlayacak festival 15 ocakta sonlanıyor. Kişi başı 290 € gibi bir ücretle siz de bir saat bu keyfi yaşayabilirsiniz.

www.balloonfestival.it

Sizin de fikirlerinizi, planlarınızı duymak isteriz, yorum yapmayı unutmayın. Yazımızı beğendiyseniz Facebook ve İnstagram sayfalarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. Görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin