Bitcoin Zengini Olup Yurtdışını Gezmek İçin 4 Alternatif Rota

0
2110

Son dönemin popüler olayı kriptopara dünyası, birçoğumuzun hayatına çok hızlı bir giriş yaptı ve tabiri caizse önemli bir işgalci oldu. Yastığın altında altın biriktiren mahalle teyzeleri, bilgisayarlarda e-cüzdan açarak sanal para biriktirmeye başladı. Ee tabii hangimizde zenginlik hayalleri yok ki? 🙂 Durduk mu? Hayır, bastık parayı. Tüm dünya halkları parayı coinlere yatırma konusunda birleşti hatta. 🙂 İşin esprisi Bitcoin ve asıl zikretmemiz gereken sistem Blockchain, dünya barışı getirir mi bilmiyoruz ama, yurtdışında daha kallavi gezilere yardımcı olabilir.

Nasıl mı sorusuna geçmeden önce bizim coin dünyasına girişimizi anlatmak isteriz. Zira tam da konuyu açıklar nitelikte. Geçtiğimiz sene ilk yurtdışı organizasyonumuzu yaparken Belgrad’ta Brezilyalı genç bir gezginle tanıştık. Kendisi, 6 aydır gezdiğini ve daha da gezeceğini söyledi. Şaşkınlık içerisinde parayı nasıl yetiştirdiğini sorduk. ”- Dude, Bitcoin. ”

Böylece bir sonraki gezimize de yardımcı olması için coin dünyasına adımımızı atmış olduk. Fakat bıkmadık mı hep aynı rotalara gitmekten? Prag’a, Belgrad’a, Viyana’ya o kadar çok gidiliyor ki; Instagram sayfalarında yakınlarımızın o kadar çok fotoğrafını gördük ki bazı şehirlerden; fotoğraf çekinebilecek tüm kareler tükendi. Farklı rotalara ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim, fakat bu rotalar pahalı diyor gibisiniz ayrıca. İşte bu yazımızda bu pahalılığı ortadan kaldıracak çözümleri, ve de gidilesi rotaları ifşa ediyoruz. Hem de hemen bu yaz aylarına.

Pahalılığı nasıl ortadan kaldırırız? Yazının konusu üzerine coin dünyasıyla. Peki bize kısa sürede büyük kazanç sağlayacak coinler hangileri? Baştan söyleyelim, bu coin Bitcoin değil. Yaz aylarına 6-7 ay olduğunu düşünürsek, bize 10-20 kat kazanç sağlayacak bir coine yatırım yapmamız gerekiyor. Doğrusu altcoinlerin( Bitcoin hariç diğer bütün coinler) büyük çoğunluğu ancak 2-3 kat artış yapabiliyorlar bu kadar sürede. Fakat bazı altcoin projeleri var ki, diğerlerine göre çok önde. Bunlardan en çok güvendiğimiz Neblio, Digibyte, Vechain, Snovio ve Stellar Lumen.
Neblio ve Snovio’nun 6-7 ay içerisinde 20-25 kat değer kazanması oldukça olası. Digibyte, Stellar Lumen ve Vechain coinlerinde de böyle bir potansiyel var fakat genel beklenti, 10-12 kat yükseliş olacak şeklinde. Eğer biraz uzun süreli bir yatırım yapacaksanız teknolojisi en iyi olan Digibyte, aradığınız coin olabilir. Peki ya bu coinlere nasıl para yatırırım derseniz sizi şu adrese alalım : ( https://seyler.eksisozluk.com/bitcoin-ile-ilgili-merak-ettiginiz-tum-sorulara-cevap-bulabileceginiz-dev-bir-rehber )

Kabaca bir hesap yaparsak Neblio’ya 500 lira yatırdığınızı düşünelim. 6-7 ay içinde 20 katına çıkarsa 10bin lira olacak. İşte alternatif rotalar için gerekli para. Bu alternatif rotalara geçmeden önce küçük ama önemli bir hatırlatma yapalım: Önerdiğimiz coinlerin hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmalarınızı yapmanız gerekiyor. Biz teknik olarak biraz inceledik ama bu işin uzmanı değiliz. Daha çok, çok güvendiğimiz ve bizi uzun bir süredir neredeyse hiç yanıltmayan kaynakları takip ediyoruz. Game of Thrones’un Lord Varys’iyiz. Güvercinlerimiz var 🙂

Son olarak takip edebileceğiniz birkaç önemli kaynak:

  • Twitter’da @CryptoMillion21 @Cryptologist
  • Telegram’da @Mega Hold @DigiByte Türkiye
  • www.tradingwiev.com , www.bitcointalk.org , www.coinmarketcal.comİŞTE O ROTALAR

Gerçek Doğu, Doğu Ekspresi’yle Bitmez. Ankara’dan Moğalistan’a

Son zamanlarda hayatımıza hızla giren tek şey coinlerin dünyası olmadı. Doğu Ekspresi’de havaların soğumasıyla patladı gitti. Bir zamanlar küçük bir gezgin azınlığının keşfetmiş olduğu o muhteşem ekspres, şimdilerde herkes tarafından yapılan ve de içi boşaltılan bir hal almaya başladı maalesef. Bu küçük sitemimizle girizgahı yaptıktan sonra ”doğu”yu keşfetmeye geçelim. Doğu Ekspresi, Ankara’dan Kars’a uzanan bir yolculuk. Yataklı vagonları, ekspresin tadını çıkartmak için birebir. Fakat buranın devamı da var. Yakın zamanda açılan Kars-Bakü hattı asıl ”doğu”yu ve Türk coğrafyalarını keşfetmek için çok güzel bir fırsat sundu bizlere. Kars’tan kalkan tren Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e, oradan Bakü’ye geçiyor.

Ani Harabeleri, Kars kaynak:aniharabeleri.org
Buralarda vakit geçirdikten sonra yolunuza devam edin. İran’a. İslam tarihinin mimari süslemede en iyi örneklerini veren Persler, cami ve saraylarıyla ve de yemek kültürleriyle sizde beklenmedik bir etki yaratabilir. Buradan da ver elini Türkmenistan, Özbekistan ve koca bir Türk coğrafyası. Bu rotanın sonu da aslen Türk olmayan ama tarih boyunca etkileşimlerimizin bir hayli fazla olduğu Moğolistan’la biterse işte muhteşem bir gezi olur.

Nasr el-Mülk Cami, İran
Okyanusya Kıtası’na Gitmeyi Düşünmez Miydiniz?

Okyanusya deyince, işin içine Endonezya’dan Papua Yeni Gine’ye kadar birçok ülke giriyor. Fakat asıl bahsedeceğimiz Avustralya ve Yeni Zelanda. Bu ülkeler, dünyadaki en izole ülkelerden olabilirler. İzoleden kastımız, soyutlanmış olmaları değil. Aksine dünyanın en modern ülkelerinden her ikisi de. Fakat konumu itibariyle dünya haritasında göze az çarpanlardan. İşin özünde iki ülkeye de gitmek için onlarca muhteşem sebep var. Mesela Avustralya’nın müzik konusunda çok iyi bir ülke olduğunu biliyor muydunuz? Hem de kafa şişiren pop müzikleriyle değil, adamakıllı müzikleriyle. (psychedelic rock severleri görelim ❤ ) Mesela her iki ülkenin de doğal güzellikleri, diğer dünya ülkelerine benzemiyor. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerini izlerken, hangimiz mest olmadık ki o doğal güzelliğe? Ayrıca her yıl yayınlanan dünyanın en temiz şehirleri kategorisinde Avustralya, genelde 3-4 şehir sokuyor sıralamaya. Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’da, daima listede bulunuyor. Peki ya yaban hayatı? Kanguruları ellerinizle besleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Auckland, Yeni Zelanda
Kısaca bu iki ülkede birçok yönüyle oldukça ilgi çekici. Vize almak korkulduğu gibi çok zor değil. En azından araştırmalarımız onu gösteriyor. Uçak biletleri evet oldukça pahalı. Fakat neyi dert ediyoruz, biz coin dünyasının zenginleriyiz. Eğer Okyanusya’ya açılmayı düşünüyorsanız, buyrun size fırsat. 🙂

Farklı ve Lüks Seyahat Trendlerine Ne Dersiniz?

Glamping

Glamping; glamorous(büyüleyici) ve camping(kamp yapmak) kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkan, yeni lüks seyahat trendi olarak biliniyor. Bizim yazının başında da belirttiğimiz gibi aynı rotalardan sıkılan insanlar, farklı deneyimleri bir araya getirerek sentez oluşturmaya çalışıyor ve de ortaya glamping gibi trendler çıkıyor. Glamping; doğa ve vahşi yaşamın içinde, lüks bir deneyim sunmak istiyor. Ülkemizde de uygulayıcıları çıkmış olsa da, özellikle yurtdışındaki örnekleri ”glamourus” kısmında çok öndeler.

Bunlardan birisi Amerika’nın Colorado eyaletinde bulunan Cloud Camp. Her ne kadar şu sıralar Amerika’ya vize almak çok zor olsa da vize almayı başarabilecekler için bu kamp, benzersiz bir deneyim yaşatacak. Amerika ile hiç uğraşamam derseniz Hindistan’a alalım sizi. Zira Hindistan’da da, bu işi hakkıyla yapan bir işletme var: The Ultimate Travelling Camp. Malum, Hindistan bizler tarafından çokca merak edilen ülkelerden. Bu merakınızı farklı bir deneyimle taçlandırırsanız, gerçekten iyi bir gezi yapmış olursunuz 🙂

Hindistan’daki The Ultimate Travelling Camp
Lüks Ekspresler

Doğu Ekspresi bizim ülkemizde çok meşhur oldu ama, ekspresle seyahat kavramı dünyada yeni değil. Hatta bizimkinin birkaç tık ötesinde bir deneyim sunan lüks ekspresler var. İsimleri bile o kadar şaşalı ki(Palace on Wheels) ekspres turizminde ne kadar ileriye gittikleri ortada. Bizim önerimiz ise biri ucuz, diğeri pahalı olan bir ekspres. İlki İsviçre’de bulunan Glacier Ekspresi. İsviçre’nin meşhur Alpler’ini ve bu Alpler arasındaki meşhur köprülerini bilmeyenimiz yoktur. Glacier Ekspresi’de; Alpler’de dolaşan, dolaşırken 300’e yakın köprü ve 100’e yakın tünelden geçen, Avrupa’da son zamanlarda oldukça meşhur olmuş bir ekspres. 8 saatlik yolculuk için fiyatı 149 dolardan başlıyor. İsviçre’ye gitmek için de güzel bir fırsat.

Glacier Ekspresi
Bir diğer ekspres ise Afrika’nın ekspresleri. Birçok seçeneğin olduğu bu olduğu bu kıtada, özellikle The Pride of Africa en meşhuru. Güney Afrika’dan Tanzanya’ya 14 günde giden ekspresin, 1500 dolardan başlayan fiyatları var. Bir ekspres için o kadar para verir misiniz bilmiyoruz ama, dünyanın en lüks ekspresi olarak geçen The Pride of Africa, muhteşem manzaralar ve muhteşem bir safari yaşatacak cinsten.

The Pride of Africa’nın odaları 😲
Avrupa’yı Üstten Dolaşmak. Az Yapılan, Daha Keyifli Olan

Bu sene bizim rota planlarımız içinde en sevimli gelenlerden bir tanesi de bu. Avrupa’ya herkes gidiyor, yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı şehirlere gitmek artık büyük bir olay değil. Fakat Avrupa’yı yukarıdan dolaşanlar az. Hatta yok. Zira yukarısı pahalı 🙂 Yukarıyı dolaşmak için rotaya Ukrayna’dan başlayabilirsiniz.

Ukrayna’dan Belarus, sonra Litvanya ve Letonya, sonra Estonya ve oradan Finlandiya, Finlandiya’dan sonra İsveç, Norveç ve Danimarka, buradan sonra da İngiltere, İskoçya ve İrlanda. Veyahut Danimarka’dan sonra Almanya ve Hollanda ile bitirebilirsiniz. Bu rotanın güzellikleri saymakla bitmez. İskandinav ülkelerinin doğal güzelliklerini, muhteşem kuzey ışıklarını anlatmıyoruz bile. Bu rotanın bizi en çok heyecanlandıran kısımlarından biri ise, kesinlikle İskoçya. İskoçya’nın Ortaçağ’dan fıırlamış başkenti Edinburg, dünyanın en harika şehirlerinden biri olabilir. İngiltere’nin başkenti Londra’da da, Abbey Road’tan geçmek gerek.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh
Kısaca paranızı coinlere yatırıp yurtdışı için iyi bir para biriktirebilirsiniz. Hatta daha büyük paralar yatırıp kendinize güzel bir araba almak da sizin elinizde 🙂 Biz bu yazıyı yazarken biraz zenginlik hayali kurduk. Coin dünyasının grafiklerini inceleyip olabilirliği yüksek şeylerden bahsettik. Fakat ortada olmayan bir para ve güzel hayaller var 🙂 Siz de yazıya kendinizi fazla kaptırıp sağa sola söz vermeyin 🙂 Şimdiden çok keyifli bir yaz tatili diliyoruz.

Havalar ne zaman ısınıyor ya?

Sizin de fikirlerinizi, planlarınızı duymak isteriz, yorum yapmayı unutmayın. Yazımızı beğendiyseniz Facebook ve İnstagram sayfalarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. Görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin