Yolculuklarda Tercih Edilmesi Gereken 8 Havayolu

0
2223

Seyahate giderken almamız gereken şeylere çok önem veririz ve yolculuk vakti yaklaşınca hazırlık yapıp en az 50 kere eksiklerimizi kontrol ederiz. Sizin için belki güneş kremi belki güneş gözlüğü belki de telefonunuzun şarj aleti vazgeçilmezdir. Ama aslında özellikle de yurtdışı seyahatleri için vazgeçilmez olan şey uçak biletlerimizdir. Peki biletimizi seçerken nelere dikkat ederiz? Ucuz olsun, zamanında kalksın, servisleri iyi olsun, çalışanlar güleryüzlü olsun vesaire.

Biz bu yazıda sizler için fiyat ve rötar durumununa göre havayollarını sıraladık.

1) Japan Airlines

1951 yılında özel şirket olarak kurulmuş olan Japan Airlines başlarda sadece yurt içi seferleri düzenlerken 1954 yılında San Francisco ile beraber yurt dışı seferlerine de başlamışlar. Zamanla dünyanın her yerine seferler düzenleyen büyük bir şirket olmuşlar.

Rötar zamanına göre dünyanın en başarılı havayolu. Sanırım bunun en önemli sebebi Japonlar’ın zaman konusundaki hassasiyeti. Metro geciktiği zaman görevlinin geç kağıdı verdiği bir ülke düşünün. Bizler okul yolunu bulamazken adamlar metro gecikti diye patronunuza, hocanıza gösterin diye geç kağıdı veriyor. Böyle ülkeye böyle havayolu diyelim. Fiyat konusunda da birçok havayolundan daha uygun. Japan Airlines kesinlikle 1. sırayı hak ediyor.

2) Scandinavian Airlines

Danimarka, İsveç ve Norveç’in ortak kurduğu havayolu şirketi. Merkezi İsveç’in Stockholm şehridir.

Rötar zamanında kendine 6. sırada yer bulan SAS fiyat konusunda uygun havayolu şirketleri arasında yer alıyor.

3) Delta Airlines

ABD’nin Georgia eyaletinde Atlanta merkezli kurulan havayolu şirketi. Amerika’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Delta bu büyüklüğüne rağmen rötar zamanında 3. sırayı alabilmiş. 2014 yılında taşınan tarifeli yolcu sayısına göre dünyanın en iyisi olmuş.

Uçak bilet fiyatları pahalı olmayan Delta Airlines dünya genelinde birçok noktaya sefer düzenliyor. Belki de başarısını buna borçludur.

www.delta.com
4) Türk Hava Yolları

Biz Türkler zaman konusunda çok hassas değilizdir. Bu özelliğimiz biraz da olsa THY’de de görülüyor sanırım. Dakiklik sıralamasına göre 14. olan THY kendini bilet fiyatlarının çok ucuz olmasından dolayı kendini bir nebze de olsa kurtarmış gibi.

5) American Airlines

Teksas Fort Worth merkezli American Airlines rötar zamanı sıralamasında 9. sırada. Fiyatları konusunda THY’den aşağı kalmayan AA zamanı değerli olup aynı zamanda cebini düşünenler için iyi bir alternatif.

6) Air France

Paris’te kurulan Fransa’nın lokomotif şirketi olan Air France’ın rötar zamanına göre sıralaması 13. Bilet fiyatları da uygun olan Air France tercih edilesi şirketlerden.

7) All Nippon Airlines

Gecikme konusunda en iyi 2. şirket olan All Nippon Airlines yine bir Japon kuruluşu. Hızlılar ama bilet fiyatları da biraz pahalı. Fiyat fayda oranında bu yüzden biraz daha gerideler.

8) British Airways

Zamanlama konusunda 11. sırada olan British Airways aynı zamanda İngiltere’nin en büyük havayolu. Fiyatları biraz tuzlu olduğu halde servisleri de çok beğenilmiyor.
Sizin de fikirlerinizi, planlarınızı duymak isteriz, yorum yapmayı unutmayın. Yazımızı beğendiyseniz Facebook ve İnstagram sayfalarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. Görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin