Asla Girmek İstemeyeceğiniz 6 Bölge

0
1882

Dünyada insan için en önemli şeylerden biri sağlık. Bunu doktorların statüsünden ve en cimrilerin bile mesele sağlık olunca kesenin ağzını açtıklarından anlayabiliyoruz. Ama sağlık konusundan bahsedebilmemiz için önce sağ olmamız gerekli 😀 Bunu göz önüne alarak size yolunuz düşerse asla girmemeniz gereken 6 yeri yazacağız.

1) Acapulco | Meksika

Uyuşturucu kartelleriyle polislerin, askerlerin savaşına tanık olduğumuz Meksika bu karteller yüzünden zor zamanlar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Hükümet tam olarak kontrolü sağlayamadığı otorite boşluğu olduğu için tehlike sokaklarda kol geziyor.
Haziran 2017 son 20 yılın en ölümcül ayı olmuş.

Bu tehlikeli şehrin en tehlikeli yeri ise Renacimiento. Şehirde yaşamak başlı başına bir dertken o caddeden kimse geçmek istemez herhalde.

Acapulco

2) Detroit | Michigan, Amerika

Amerika dünyanın en güçlü ülkesi belki de. Ama yaklaşık 300 milyon nüfusun hepsini refaha kavuşturacak kadar güçlü değil ya da o kadar da iyi bir sosyal devlet değil. Detroit West Warren Caddesi ya da Mckinley Sokağı’nda yaşıyorsanız suça bulaşma ihtimaliniz yılda 1/13.

Başkasının hayatını al, kendininkini kurtarmak için, Detroit
3) Fortaleza | Ceara, Brezilya

Narcos dizisini izleyenler iyi bilirler, uyuşturucu demek suç ve ölüm demek. Fortalea için de durum aynı. Bu durum dünyanın en çok cinayet işlenen ülkesi olarak mimli olan Brezilya’yı daha da tehlikeli hale getirdi. Av. Beira Mar ve Av. Historiador Raimundo Girao Fortalea’nın en tehlikeli caddeleri konumunda.

Fortalea
4) Ulan Batur | Moğolistan

Cengiz Han’ın torunları olan Moğollar’ın agresif olması kadar doğal bir şey olamaz herhalde. Baga Toiruu Caddesi akşam vakitleri turistlerle kavga çıkartmayı seven gençlerle dolu.

Ulan Batur
5) Scampia | Napoli, İtalya

Dünyanın en büyük açık hava uyuşturucu pazarı olan Scampia İtalya’nın kuşkusuz en tehlikeli semti. Yine başrolde uyuşturucunun olduğu, çetelerin cirit attığı bir yer. Akşam vakitleri postu deldirmek içten bile değil.

Scampia6) Kiremithane | Adana

Adana’nın 2 yüzü var. İyi ve kötü. Kötü tarafı temsil eden Kiremithane’de kendi tabiriyle Conolar yaşıyor. Her türlü pisliğin kol gezdiği bir yer olan Kiremithane’ye polislerin bile giremediği söylenir. Polislerin giremediği yere sizin gündüz gözüyle bile girmemenizi tavsiye ederiz.

Kiremithane

Sizin de fikirlerinizi, planlarınızı duymak isteriz, yorum yapmayı unutmayın. Yazımızı beğendiyseniz Facebook ve İnstagram sayfalarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. Görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin