Avrupa’da En İyi 5 Eğlence Merkezi

0
2623

İnsanoğlu Cennet’ten kovulduğundan beri çalışmak zorunda kaldı. Karnını doyurmak için avcılık toplayıcılık yaparken tarım devrimiyle toprağı ekip biçmeye başladı.

Günümüzde ise sanayii ve hizmet sektörünün gelişmesi, vardiyalı sisteme geçilmesi ve bizlerin şehirlere hapsolmasına sebep oldu.

Bu hapsolma hissi, her gün yapılan rutin şeyler bizlerin yapısına ters olduğundan kaçacak yerler aradık. Önceleri bu kaçamaklar yeşile ve doğaya olurken sanayileşme onları da elimizden aldı.

Son çare olarak kendimize avmler ve eğlence merkezleri inşaa ettik.

Biz de bu yazımızda sizler için Avrupa’nın en iyi 5 eğlence merkezini derledik.

5) Efteling | HOLLANDA

Sihirli halılar, roller coaster gibi eğlenceli aktivitelerin olduğu Efteling Eğlence Parkı Hollanda’nın en büyüğü. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük su şovu da burada yapılıyor.

Efteling, Hollanda
4) Gardaland | İTALYA

Kuzeydoğu İtalya’da bulunan ve 445.000 metre karelik alana sahip Gardaland 1975 yılında açılmış. Çeşitli botlarla suyun keyfini çıkarabileceğiniz etkinlikler var. Çok güzel bir de roller coasterleri. Ayrıca temalı parkı da çok büyük. Forbes’e göre dünyanın en eğlenceli 5. parkı seçilmeleri tesadüf değil.

Gardaland, İtalya
3) Parc Asterix | FRANSA

Diğer parklardan farklı olarak tarihi esintileri olan Parc Asterix Asterix’in maceralarını konu alıyor. Bizler biraz da olsa Asterix and Obelix filminden aşinayız.

Parc Asterix, Fransa
2) Europark | ALMANYA

Almanlar panzer ve arabadan sonra roller coastere de el atmışlar. Eğer roller coastere tutkunu iseniz ilk uğramanız gereken yer Europark

Europark, Almanya
1) Disneyland | FRANSA

Temalı park konusunda çok başarılı olan Fransa tam anlamıyla rüya gibi bir yer inşa etmiş. Aradığınız her şeyin mevcut olduğu Disneyland’a giren çocuklar bir daha çıkmak istemeyecekler.

Disneyland, Fransa
Bu konuda bir uyarıda bulunmak gerekirse gerçekle sahtenin ayrımına varacak yaşta olmayan çocuklar için ailelerimizin dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

Sizin de fikirlerinizi, planlarınızı duymak isteriz, yorum yapmayı unutmayın. Yazımızı beğendiyseniz Facebook ve İnstagram sayfalarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. Görüşmek üzere.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin