Otel MD | Kozaklı

0
3365

Geçtiğimiz hafta başladığımız Otel MD serisinde, gittiğimiz bölgelerde konaklanabilecek en iyi yerleri, sizin için derlemeye karar verdik. Böylece düzenli bir konaklama bilgisi verisi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu hafta bahsedeceğimiz yer ise; son 10 yılda termal kaplıca turizminde, Türkiye’nin önde gelen destinasyonu Kozaklı. Yaz, kış tüm sezon faal bir şekilde işleyen Kozaklı, yaz aylarında daha fazla turisti ağırlıyor.


Alman Kaplıcalar Birliği tarafından A ve C sınıf şifalı sulara sahip olduğu belgelenen Kozaklı 20 civarı konaklama merkezi, yaklaşık 8000 yatak kapasitesine sahip bir belde. Otellerin ve apart otellerin hemen hepsinde termal kaplıca bulunuyor. Küçük yerlerde konaklayacaksanız, kaplıcasının olup olmadığını sormakta fayda var. 5 yıldızlı otellerden, apartlara ve küçük pansiyonlara kadar her cebe uygun bir konaklama imkanı sunuyor. Yaz sezonu içerisinde kişi başı en fazla, 140-150 liraya odalar bulunuyor. Kısaca Kozaklı herkes için uygun. Aileler için uygun, içki satılmayan muhafazakar otellerin yanında; içki satılan, aile ya da arkadaş grubu, her grubu kabul eden klasik oteller de mevcut.

Sıra yaz aylarında şehrin stresini atmak için, hafta sonu 2 günlüğüne gidilebilecek Kozaklı otellerini göstermekte:

1) Sanitas Thermal Suites Hotel

Gezi MD puanları:
⧭ Temizlik: 7         ⧭ Olanaklar: 8
⧭ Odalar: 7             ⧭ Çalışanlar: 8
⧭ Konum: 9             ⧭ Yemekler: 7
⧭ Ücretsiz WiFi: 6   ⧭ Fiyat / Fayda:  7

İlk açıldığında dünyanın en iyi termal oteli haberleriyle, ödüllerle açılan Sanitas Thermal, bu iddiasını pek koruyamasada halen bölgenin açık ara en lüks oteli konumunda. Otelin tasarımı, işçiliği, odalardaki malzeme kalitesi Alanya, Fethiye, Bodrum gibi Türkiye’nin en turistik yerlerindeki en lüks otellerle yarışır cinsten. Bu noktada sizi memnun ediyor. Fakat eksikleri de yok değil. Otel yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. Yani sadece sabah ve akşam yemekleri ücretsiz. Muhafazakar bir tarzı olan otelde, havuzlara iniş için haremlik/selamlık ayrımı dikkat çekiyor. Otele internet sitelerinde iyi yorumların yanında, çok kötü yorumlar da yapılmış. Bunun genel sebebinin otelin eski yönetiminden kaynaklandığı görülüyor. Zira son yıllardaki performansı memnuniyet verici. Yaz sezonu içerisinde hafta sonları otel çok kalabalıklaştığı için hafta içi hizmet daha iyi. Kış aylarında ise hizmet haftanın her günü iyi. Kış sezonunda kişi başı 90-120 tl arası. Yaz sezonunda ise kişi başı 120-150 tl arası.

Otelin Dıştan Görüntüsü, Otel 3 Bloktan Oluşuyor ve Ortada Birleşiyor.
Giriş
Resepsiyon
Lobinin Üzerinde Yükselen Avize, 9. Kattan Aşağı Uzanıyor.
Termal Havuz, Türkiye’de Radon Gazı İçeren 14 Termal Sudan Birine Sahip.
Yemek Salonu2) Roza Resort Thermal Hotel
Konum olarak Sanitas Thermal Hotel’e yakın olan Roza Resort, bölgede uzun yıllardır hizmet veren birkaç otelden biri. Kişi başı fiyatları Sanitas Thermal ile yaklaşık olarak aynı olan otel, Sanitas Thermal otelde olduğu gibi 5 yıldızlı hizmet veriyor.

3) Divaisib Termal Resort Hotel
Roza Resort gibi bölgede uzun yıllardır hizmet veren bir başka otel de Divaisib. 4 yıldızlı otel, bölgede oldukça tercih ediliyor. Otelde içki satışı da mevcut. Yemekleri özellikle beğeniliyor.

Bu üç otel haricinde bölgede sevilen; İnan Thermal Hotel, Tera Life Termal Hotel, Kozaklı Grand Thermal Hotel var. Fakat ilk üç önerimiz yukarıda bahsettiğimiz oteller.

Keyifli tatiller 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin