Gezi MD Kullanım Şartları


SİTE İŞLEYİŞİ

Yurtiçi ve yurtdışı gezi rehberi sekmelerinde, gezmiş olduğumuz yerler hakkında ”rehber yazıları” oluşturuyoruz. Bu yazılarını da anatomi, patoloji, gastro ve otel kategorilerine göre ayırıyoruz.

  • Anatomi de; gezdiğimiz yerlerden ayrıntılı bir şekilde bahsediyoruz, ve bir rehber oluşturuyoruz. (örnek: https://goo.gl/EA8RKk )
  • Patoloji de; bu gezdiğimiz yerlerde hoşumuza gitmeyenlerden, yapılmaması gerekenlerden, dikkat edilmesi gerekenlerden bahsediyoruz. (örnek: https://goo.gl/xwZ9ER )
  • Gastro da; gezdiğimiz yerlerdeki yemek kültüründen ve de gittiğimiz mekanlardan bahsediyoruz. (örnek: https://goo.gl/iPfSSv )
  • Otel de; kaldığımız otellerden bahsediyoruz ve farklı kriterlere göre örnekler veriyoruz. (örnek: https://goo.gl/iQDbZn )

YAZARLIK ŞARTI

Sitemizin isminde MD, yani medical doctor tabiri olduğu için; yazarlarımız da sadece tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesinde okuyan veya bu alanlarda mesleğini icra eden kişilerden olabilir. Eğer bu kritere uyuyorsanız yazılarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz 🙂

Yazarlık şartı için son bir şey daha var 🙂 Profil kısmından *PROFİL* butonuna basıp ”Base” yazan yerdeki görünür isminizi değiştirmeniz gerekiyor 🙂 Ünvanınızı ekleyerek, kendi isim ve soyisminizi yazmanızı rica ediyoruz. Zira yazarların, hekim kökenli olduğunu göstermiş olalım istiyoruz. Zaten ünvanınızla bir düzenleme yapmazsanız, sizin doktor olduğunuzu bilemeyiz. 🙂 Ayrıca yine profil kısmından *ETKİNLİK* butonuna basarak altta gelen kutucukta kısaca kendinizden bahsetmenizi istiyoruz. Eğitim gördüğünüz yer veya uzmanlık alanınız gibi kısa bir veya birkaç cümle 🙂

Profil kısmından, mümkünse kendi fotoğrafınızı yüklemenizi rica ederiz 🙂 Böylece yazınızı okuyanlar sizin kim olduğunuzu bilir. Daha profesyonel bir imaj çizmiş oluruz 🙂

YAZILAR

Yazılarımızın içeriği ve kalitesi noktasında yukarıda verdiğimiz örnek yazılar tarzına yakın yazılar bekliyoruz. Burada anlatmak istediğimiz yazıları, örnek yazılar gibi önemli ayrıntılarında başlıklara bölmeniz. Bir diğer husus da anatomi anlatımına geçmeden önce, kısacık o yörenin insanları nasıldır, şehir pahalı mıdır, gibi birkaç bilgi vermeniz. Yani deneyimlerimizi insanlarla paylaşalım ki,  yazılarımızı okuyanlara rehberlik edebilelim.

Yazılar ”İçerik Gönder” butonundan gönderiliyor. Gelen sayfada; yazınızın başlığını, yazının kendisini yazdıktan sonra, alttaki resim yükle butonundan medyanızı yükleyerek yazıyı gönderiyorsunuz.

Fotoğrafın/resmin yazıda nereye gelmesini istiyorsanız, o paragrafın altına (şu foto şuraya konacak) tarzında bir  belirteç koyabilirsiniz 🙂

Bir yerin anatomisini yazdığınızda sizden ricamız patolojisini de yazın ki en azından sitenin genel konseptine uygun bir şeyler ortaya koymuş olalım 🙂 Gastro ve otel kısımları ise tamamen size kalmış.

Sosyal medyanızda yazdığınız yazıyı paylaşırsanız seviniriz. İnsanlar sizi ve bizleri görsün değil mi? 🙂

TELİF

Gezi MD’de oluşturduğunuz/yayınladığınız içeriklerin telif hakları size aittir. Bu nedenle Gezi MD’de yayınlandığınız içeriğinizi derleyip, kullanabilirsiniz Ancak Gezi MD’de yayında olan içeriklerinizi internet üzerinde başka bir sitede daha yayınlamanız halinde Gezi MD’ye aktif link vermeniz gerekmektedir.

Telif hakları size ait olmakla birlikte, Gezi MD’de yayınladığınız tüm içerik için Gezi MD’ye çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz.

Gezi MD, içeriğinizin internet dışındaki ortamlarda ticari amaçla kullanılması halinde, ilgili çalışmadan kar elde edilmesi şartıyla, kendi takdir edeceği miktarda telif ödemesinde bulunacağını taahhüt eder.

Gezi MD’de yayınladığınız içeriğin size ait olduğu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul edilir. Size ait olmayan içeriğin ancak kanunlarda belirtilen usule uygun olarak ve atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanması mümkündür aksi halde uğrayabileceğimiz zararlardan sorumlu olacağınızı belirtmek isteriz.
Şimdiden sabırsızlandık biz 🙂 E hadi neyi bekliyorsunuz 🙂